fren hava kurutucu, fleetguard, fleetguard filtre, mann filtre, donaldson, seperatör filtre, yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi, filtre, araç filtresi, hidrolik filtreleri, yedpa, yedpa filtreci, yedpa filtre firması, filtreci, filtre dünyası, başak filtre, başak, baldwin, hengs, mahle, Knecht, hydac, parker, filtrak, fram, wix, perkins, caterpıller, komatsu, liebherr, volvo, daf, renault, scanıa, mercedes, ford, man, cummins, bmc, mitsibushi, daewoo, doosan, hıtachı, hidromek, jcb, kalmar, toyota, sısu, hyundaı, atlas copco, dalgakıran, hyster, denizcilik, uluslararası nakliyeciler, mermerciler, kimyacılar, üretim fabrikaları, boya fabrikaları, üretim tesisleri, asaş filtre, şampiyon filtre, wartsıla, çimento fabrikaları, çelik dökümcüler, beton santralleri, limanlar, araç filtreleri, forklift filtreleri, jeneratör filtreleri, iş makinası filtreleri, massey ferguson, traktör filtreleri, hidrolik filtreler, vinç firmaları, yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi, mazot filtresi, polen filtresi, torba filtre, panel filtre, sintine filtre, separatör filtre, havalandırma filtresi, toz boya filtresi, boya filtresi, kabin filtresi, kasa filtresi, dönüş filtresi, elyaf filtre
HAVALANDIRMA / BOYAMA SİSTEM FİLTRELERİ


HAVALANDIRMA / BOYAMA SİSTEM FİLTRELERİ

 

Havalandırma filtreleri G2’den H14’e kadar sınıflandırılır.

G2, G3 ve G4 sınıfı torba filtreler ve kaset filtreler ofis, okul, laboratuvar ve boyahane gibi alanların filtrelenmesinde ön filtre olarak kullanılırlar. Havanın kullanıldığı cihaz türlerinde, vakum pompası, kompresör gibi, ön filtre rulo halinde elyaf olarak G2, G3 ve G4 sınıfla tedarik edilir, kullanıcı tarafından istenilen ebatlarda kesilir. Genel ebatları 2m*20m veya 2m*40m şeklinde hazırlanır. Rulo olarak kullanıma ek olarak torba filtre olarak da temin edilmektedir. Elyaf rulolar istek üzerine belirlenen ebatlarda kesilerek de tedarik edilebilir.

G2, G3 ve G4 sınıfı filtreler cam elyaf olarak da tedarik edilmektedir. Yeşil beyaz cam elyaf filtreler boyahanelerde mürekkep buharını veya boya tozlarını tutmak için kullanılır. Yeşil beyaz cam elyafların sıcaklık dayanımları 180 dereceye kadar çıkabilir. Ek olarak mobilya, pencere veya makine imalatında da kullanılır. Marangozhane veya tozlu metal işçiliğin olduğu ortamlarda sarı beyaz cam elyaf kullanılabilir.  Bunlara ek olarak F5 sınıf sarı renkli HT cam elyaf filtreler de ön filtrelerden sonra kullanılabilir. Bu filtreler sıcaklık olarak 200 dereceye kadar dayanabilir.

Standard ebatlarda torba ve kaset filtreler imal edildiği gibi sipariş üzerine özel ebatlarda filtreler de imal edilmektedir. Plastik veya metal çerçeve ile üretilebilirler. EN779 standartlarına göre üretim yapılmaktadır. Torba filtreler 4 cepli, 6 cepli veya 8 cepli olarak imal edilebilir. F5 F9 aralığı torba filtre ve grubu ürünler genellikle g3 ve g4 sınıfı ürünlerin arkasına yerleştirilir. Plastik veya metal çerçeveli torba filtreler imal edilebilir. Torba filtrelerde kullanılan elyaf rengi sınıf seviyesine göre değişkenlik gösterir. Torba filtreler genellikle otomotiv sektörü veya farklı sektörlerdeki boyahanelerde, ilaç sektöründe, gıda sektörü vb. imalat süreçlerinde kompakt filtrelerin veya hepa filtrelerin önüne hacim olarak (mikron ebatlarında) daha büyük partikülleri tutması için uygulanabilir. Torba filtrelerde kullanılan çerçevelerin malzeme türüne göre sıcaklık dayanımları 80 dereceye kadar çıkabilir. Torba filtrelere ek olarak kaset filtrelerin de içinde g2 sınıfından f9 sınıfına kadar filtre kağıdı kullanılabilir. Kaset filtrelerde kasetin çerçevesi metal olursa birden fazla filtre malzemesi ile kullanılabilir.

Kompakt filtrelerde kullanılan filtre kağıdının sınıfı f5, f6, f7, f8, f9 olabilir. Ofisler, hastaneler ve bilgisayar odaları bu filtre ürün grupları için temel kullanım alanlarıdır. HEPA filtrelerden tam önce kompakt filtre kullanmak gerekir. Direk torba filtreden sonraki aşamada HEPA ürün grubuna geçmeden kompakt filtre kullanılabilir. Kompakt filtrelerde opsiyonel olarak conta kullanılabileceği gibi filtre çerçevesi sadece plastikten yapılır. Kompakt filtreler en fazla 60 derece sıcaklığa dayanıklıdır.

HT fırın filtreleri, f6 ve f8 sınıfı filtre kağıdından imal edilir. Boyahane kurulama ve yüzey teknolojilerinde kullanılır. Zorlu operasyon koşullarında sıcak hava filtrelenmesinde kullanılır. Mikkoelektronik, kimya ilaç sanayi veya gıda sektörleri temel kullanım alanlarıdır. Elyaf malzeme türü ile imal edilebilir. Sıcaklık olarak 230 santigrat dereceye kadar dayanabilir. Galvanize çelik veya alüminyum çerçeve ile de imal edilebilir. 

HEPA filtrelerde kullanılan filtre kağıdının sınıfı, E10, E11, E12, H13, H14 olabilir. Mikroteknoloji, elektroteknoloji, medikal, gıda, kimya bu ürün grubunun. MDF, alüminyum veya plastik çerçeve ile imal edilebilir.

VOLZ FİLTRE
HAVALANDIRMA / BOYAMA SİSTEM FİLTRELERİ
KOMPAKT FİLTRELER
HT FIRIN FİLTRELERİ
HEPA FİLTRELER
AKTİF KARBONLU KARTUŞ FİLTRELER
AKTİF KARBONLU KOMPAKT FİLTRELER
BOYA TUTUCU SEPERATÖR FİLTRELER
TAŞIYICI ÇERÇEVELER / MONTAJ KASASI
SENTETİK ÖN FİLTRELER
HASSAS TAVAN FİLTRELERİ
CAMELYAF FİLTRELER
G3-F5 TORBA FİLTRE
TORBA FİLTRELER F5-F9
V SERİ TORBA FİLTRELER
BİOSTAT TORBA FİLTRELER F5-F9
KASET FİLTRELER
PANEL FİLTRELER